TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KENT VE KENTLEŞMEYE ETKİSİ SEMİNERİMİZ YAPILDI... ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

05 AĞUSTOS 2020, ÇARŞAMBA   

29

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KENT VE KENTLEŞMEYE ETKİSİ SEMİNERİMİZ YAPILDI...

    Yayına Giriş Tarihi: 29.03.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.04.2019 09:29:22  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 02.04.2019 09:26:02

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi tarafından, 28 Mart 2019 tarihinde, Şubemizde PAÜ Müh.Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. Halil KARAHAN`ın sunumuyla `İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KENT ve KENTLEŞMEYE ETKİSİ` konulu Seminer düzenlendi.

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubemiz tarafından, 28 Mart 2019 tarihinde, Şubemizde PAÜ Müh.Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. Halil KARAHAN`ın sunumuyla "İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KENT ve KENTLEŞMEYE ETKİSİ" konulu Seminer düzenlendi.

Üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde, dünya da ve ilimizde meydana gelen iklim değişiklikleri, yeşil alanların azalması, kentlerimizin beton yığını haline getirilmesi, yeraltı sularımızın giderek azalması üzerinde yapılan araştırmalardan örnekler verildi. Sayın Karahan, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak hızlı büyüyen şehirlerin giderek çölleşmeye başlaması yakın zamanda ciddi bir önlem alınmaz ise çok büyük su sorunu yaşanacağı konusunda uyarılarda bulundu. Aynı zamanda küresel ısınmanın dünyada, ülkemizde ve Denizli` de yıllara bağlı olarak değişmelerine değinen Karahan, küresel ısınmayla mücadele etmek konusunda gerek yerel yönetimlerin gerekse vatandaşların yapması gerekenlerden de bahsetti.

İMO Denizli Şube Başkanımız Sayın Prof.Dr. Şevket Murat Şenel, sunumlarından dolayı Sayın Prof.Dr. Halil Karahan` a teşekkür ederek, plaket verdi.


Okunma Sayısı: 91

Denizli Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.