NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ MİMAR SEVİLAY ARMAĞAN İLE PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ... ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 HAZİRAN 2019, ÇARŞAMBA   

26

MİMAR SEVİLAY ARMAĞAN İLE PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ...

    Yayına Giriş Tarihi: 19.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 19.05.2018 17:52:30  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.05.2018 17:44:21

Şubemiz tarafından düzenlenen, Mimarlar Odası Denizli Şubesi tarafından da desteklenen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`ndan Sayın Mimar Sevilay Armağan ile `Çizimlerle Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Uygulamaları` konulu söyleşi ve imza günü etkinliğimiz gerçekleştirildi.

Şubemiz tarafından düzenlenen, Mimarlar Odası Denizli Şubesi tarafından da desteklenen,  "Çizimlerle Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Uygulamaları" konulu söyleşi ve imza günü etkinliği düzenlendi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`ndan Mimar Sevilay Armağan`ın kaleme aldığı "Çizimlerle Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Uygulamaları" isimli kitabına da atıfların yapıldığı etkinlik süresince kamu ve özel sektörde çalışan üyelerimizin güncel sorularına cevap arandı. 30 Mart seçimleri ile Büyükşehir olan ilimizde, değişen ve güncellenen Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ve Yeni Otopark Yönetmeliği, Proje Tasarım, Yapı Ruhsatı, Kullanma İzinleri, Yargı Kararları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Görüşleri uygulamacılar ve belediyeler açısından nasıl yorumlanması gerektiğine yönelik konular, güncel ve somut örnekler üzerinden ele alındı. Farklı fikirlerin ve yorumların irdelendiği etkinliğimizin sonunda Sevilay Armağan tarafından kaleme alınan kitabın imza etkinliğine geçildi. 

Kamuda çalışan mimarların ve inşaat mühendisi üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği bu etkinliğimizin gerçekleşmesinden dolayı Sayın Mimar Sevilay Armağan`a ve Yerel Mevzuat Eğitim ve Yayıncılık firması Müdürü Sayın Yasemin Kılınç`a teşekkür ederiz.  


Okunma Sayısı: 153

Denizli Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır