NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ MEVCUT BİNALARIN YANGIN GÜVENLİĞİ YETERLİ MİR? ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MART 2019, PAZAR   

46

MEVCUT BİNALARIN YANGIN GÜVENLİĞİ YETERLİ MİR?

    Yayına Giriş Tarihi: 06.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.04.2018 16:06:29  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.04.2018 16:04:56

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan, kısa zamanda hızla yayılan ve hastane binasını kullanılamaz hale getiren yangın felaketi ile ilgili Şube Başkanımız Prof.Dr. Şevket Murat Şenel`in yapmış olduğu basın açıklaması....

 

MEVCUT BİNALARIN YANGIN GÜVENLİĞİ YETERLİ MİR?

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan, kısa zamanda hızla yayılan ve hastane binasını kullanılamaz hale getiren yangın felaketi, herkes için çıkarılması gereken önemli dersler içeriyor.

Yangın yönetmeliklerinin yenilenmesi, yeni yapılacak binalar ile ilgili bir takım düzenlemeler ve iyileştirmeler içerse dahi yaşadığımız bu felaket "mevcut binaların yangın güvenliği acaba yeterli midir?" sorusunu akla getirmektedir. Özellikle okul, kreş, hastane, sinema ve tiyatro salonları, kongre merkezleri gibi vatandaşlarımızın yoğun şekilde kullandığı mevcut yapıların yangın güvenliğinin ivedilikle masaya yatırılması gerekmektedir. Yanıcı ve yakıcı bileşenler içeren, kolayca tutuşabilen ve dünün teknolojisi ile üretilen cephe kaplama malzemelerinin kullanıldığı bu tür binaların şimdiden tespit edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. 

İnşaat Mühendisleri Odası olarak bizler ilgili idareleri gerekli çalışmaları yapmaya, bir ajanda oluşturarak eylem planı hazırlamaya ve önlem almaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

 

Prof.Dr. Şevket Murat ŞENEL

İMO Denizli Şube Başkanı


Okunma Sayısı: 24

Denizli Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır