NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ÇELİK YAPILARIN TASARIM, HESAP VE YAPIM ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI… ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 ARALIK 2018, PERŞEMBE   

4

ÇELİK YAPILARIN TASARIM, HESAP VE YAPIM ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI…

    Yayına Giriş Tarihi: 10.05.2017   Güncellenme Zamanı: 10.05.2017 10:00:46  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.05.2017 10:00:41

Şubemiz meslek içi eğitimleri kapsamında, üyelerimiz için “Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik Eğitimi” 06-08 Mayıs 2017 tarihlerinde MMO 7.Yıl Konferans Salonunda verildi.

Şubemiz meslek içi eğitimleri kapsamında, üyelerimiz için "Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik Eğitimi" 06-08  Mayıs 2017 tarihlerinde MMO 7.Yıl Konferans Salonunda verildi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan "Çelik Yapıların Tasarımı, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik" 04.02.2016 tarih ve 29614 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olup, 01.09.2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

 

Yapısal çeliğin ülkemizde en çok sanayi yapılarında taşıyıcı eleman olarak kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle Organize Sanayi Bölgelerinde görev yapan, proje ve uygulama denetimi ile ruhsat ve iskân süreçlerinde aktif hizmet veren üyelerimizin katıldığı eğitim, yönetmeliğin hazırlanma sürecinde de görev alan İstanbul Teknik Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Cavidan YORGUN tarafından verildi.

 

Yapısal çelik ve çelik-betonarme kompozit yapı elemanlarının ve yapı sistemlerinin yeterli güvenlikte tasarlanması, Ülkemizdeki mühendislik bilgi birikimi göz ardı edilmeden, ortak bir tasarım yaklaşımının kullanılması, uygulamaların kontrol edilebilir hale gelmesi, amaçları kapsamında verilen eğitime üyelerimiz büyük ilgi gösterdi. Şubemizde verilen eğitimin son gününde katılımcılara sertifikaları verildi.

 

Şube başkanımız Sayın Doç.Dr. Şevket Murat Şenel, bu etkinliğimizin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden Sayın Prof.Dr. Cavidan YORGUN`a teşekkür ederek plaketini takdim etti.

 

Ayrıca bu tür meslek içi eğitimlerimizin önümüzdeki günlerde de yapılacağı sözünü veren Şube başkanımız Sayın Şenel, eğitime katılan üyelerimize teşekkür ederek, yeni düzenlenecek olan etkinliklerimize tüm üyelerimizi davet etti.


Okunma Sayısı: 204

Denizli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır